Zaczyna się tygodniowy cykl modlitw za Ukrainę

Z inicjatywą tygodniowej modlitwy za Ukrainę wyszły wspólnoty i zespoły chrześcijańskiej muzyki. Codziennie od dziś do 5 marca o 20:00 trwać będą spotkania z modlitwą wstawienniczą i wielbieniem. Uczestniczyć w nich będzie można za pośrednictwem transmisji.
Fundacja Służąc Życiu, organizator tej inicjatywy modlitewnej o pokój w Ukrainie, chce w najbliższym tygodniu zjednoczyć ludzi w modlitwie. Codziennie, od poniedziałku do soboty, o godzinie 20:00 w mediach społecznościowych transmitowane będą spotkania modlitewne, prowadzone przez liderów wspólnot i zespoły, m. in. TGD, Głos Pana, Projekt Przebudzenie, Sowinsky, Armia Dzieci, Steeped, Powołani Na Takie Dni Jak Te. Modlitewne spotkania potrwają 1,5-2 godz.
– Livestream modlitwy będzie zrealizowany w formie audio i wideo w najwyższej jakości. Zapraszamy do uczestniczenia w uwielbieniu i wstawiennictwie poprzez wspólną modlitwę i komentarze z intencjami. Zachęcamy także do udostępniania transmisji, aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział – mówi KAI Sara Kukier, koordynator projektu „Tydzień modlitwy za Ukrainę”
Każdy wieczór będzie miał charakter modlitewnego apelu – będzie wołaniem o wolność, pokój i błogosławieństwo dla Ukrainy.
Organizatorzy proponują następujące intencje:
– zatrzymanie retoryki nienawiści, kłamstwa i zła,
– deeskalację przemocy i strachu,
– łaskę mądrości i rozwagi dla przywódców narodów,
– przemianę serca dla rządzących Rosją — polityków, generałów i
żołnierzy,
– łaskę usłyszenia i posłuszeństwa Duchowi Świętemu
– Wśród intencji znajdą się także inne prośby, które przyjdą w wyniku modlitwy spontanicznej. Prosimy, abyście łącząc się z nami online, wnosili także swoje intencje, które pragniecie powierzyć Panu. Wierzymy, że Duch Święty będzie z nami i nie pozostanie nam dłużny — bo otrzymaliśmy ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» – wskazują organizatorzy.
Dołączyć do modlitwy można za pośrednictwem:
źródło: ekai.pl
Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:
Watykan potwierdza papieską wizytę w Kazachstanie
Przyjmując zaproszenie władz cywilnych i kościelnych, Papież Franciszek odbędzie zapowiedzianą podróż apostolską do Kazachstanu w dniach 13-15 września br. odwiedzając miasto Nur-Sułtan z okazji VII Kongresu Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych – oświadczył dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Papież do dziennikarzy: nie sądzę bym utrzymał dotychczasowy rytm podróży
Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z Kanady, Ojciec Święty odpowiadał m.in. na pytania dotyczące tego, w jaki sposób jego stan zdrowia może wpłynąć na dalsze plany podróży apostolskich. Nie wykluczył też możliwości rezygnacji z urzędu, mówiąc, że "nie jest to problem", jednakże podkreślił swoją wolę dalszego służenia Kościołowi.
Czechy: Kościół poszukujący odpowiedzi na dramat samotności człowieka
Czechy z punktu widzenia religijnego prezentują się dość osobliwie. Trzy czwarte mieszkańców nie deklaruje przynależności do żadnej religii, a tylko 5 proc. z ponad 11 milionów mieszkańców regularnie uczestniczy w nabożeństwach jakiegokolwiek Kościoła. W takim kontekście odpowiedź na wezwanie do udziału w synodzie o synodalności w Kościele katolickim dostarczyła nieoczekiwanych niespodzianek.
Wyszukiwarka homilii
Uzyskaj dostęp do:
- 5109 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
- 36 scenariusze katechez,
- 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
- 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
- 274 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.