„Szalony Maks”- powstaje animowany film o św. Maksymilianie

17 sierpnia 2021  / Polska
Powrót do aktualności
„Szalony Maks”- powstaje animowany film o św. Maksymilianie

Dzięki pozytywnej decyzji Filmoteki Małopolskiej powstaje nowy, animowany film pt. „Szalony Maks”. Film pozwoli dzieciom poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka, późniejszego o. Maksymiliana.

 

 

 

„Tak mówiono o św. Maksymilianie, bracia nazywali go szaleńcem Niepokalanej” – mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa diecezji tarnowskiej „Promyczek”. To inicjatywa Wydawnictwa „Promyczek” z Nowego Sącza, które realizację zleciło Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

„Studio to, w swej liczącej 75 lat historii, wyprodukowało ponad tysiąc filmów. Dla potrzeb animacji w krakowskim studiu „Katolik” zostały już nagrane dialogi, którymi głównymi wykonawcami były dzieci” – dodaje ks. Andrzej Mulka.

Do nagrań zaproszono laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna oraz dzieci z zespołu „Promyczki Dobra”. Autorką scenariusza, który dzieciom pozwala poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka i późniejszego o. Maksymiliana jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych, a muzykę do filmu realizuje Joachim Mencel.

„Do tworzenia postaci i animacji z zapałem przystąpiła ekipa bielskiego studia, którą kieruje reżyser Marek Burda. Producentem wykonawczym ze strony Studia jest Maciej Chmiel – jego nowy dyrektor. Dwunastominutowa animacja ma być gotowa jeszcze w tym roku i zapewne pozwoli jeszcze lepiej poznać naszego wielkiego świętego – Szaleńca Niepokalanej – którego w tym roku szczególnie wspominamy, przypominając 80. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz 50. rocznicę beatyfikacji” – dodaje ks. Andrzej Mulka.

 

źródło: ekai.pl

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Watykan potwierdza papieską wizytę w Kazachstanie

1 sierpnia 2022  / Świat

Przyjmując zaproszenie władz cywilnych i kościelnych, Papież Franciszek odbędzie zapowiedzianą podróż apostolską do Kazachstanu w dniach 13-15 września br. odwiedzając miasto Nur-Sułtan z okazji VII Kongresu Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych – oświadczył dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Papież do dziennikarzy: nie sądzę bym utrzymał dotychczasowy rytm podróży

1 sierpnia 2022  / Świat

Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z Kanady, Ojciec Święty odpowiadał m.in. na pytania dotyczące tego, w jaki sposób jego stan zdrowia może wpłynąć na dalsze plany podróży apostolskich. Nie wykluczył też możliwości rezygnacji z urzędu, mówiąc, że "nie jest to problem", jednakże podkreślił swoją wolę dalszego służenia Kościołowi.

Czechy: Kościół poszukujący odpowiedzi na dramat samotności człowieka

1 sierpnia 2022  / Świat

Czechy z punktu widzenia religijnego prezentują się dość osobliwie. Trzy czwarte mieszkańców nie deklaruje przynależności do żadnej religii, a tylko 5 proc. z ponad 11 milionów mieszkańców regularnie uczestniczy w nabożeństwach jakiegokolwiek Kościoła. W takim kontekście odpowiedź na wezwanie do udziału w synodzie o synodalności w Kościele katolickim dostarczyła nieoczekiwanych niespodzianek.

Uzyskaj dostęp do:

  • 5109 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
  • 36 scenariusze katechez,
  • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
  • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
  • 274 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza