Pozostałe kazania ,1 sierpnia 2015

1 sie
2015

1 sierpnia 2015 - 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Michał Gniadek

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Homilia pogrzebowa - "Niech aniołowie zawiodą cię do raju”

19 stycznia 2018

Podczas pogrzebu słowami pieśni Niech aniołowie zawiodą cię do raju, prosimy aniołów, aby towarzyszyli zmarłemu w ostatniej drodze i wprowadzili go do domu Ojca. Słowo Boże ukazuje nam postać Archanioła Michała, który nazwany jest „wielkim księciem” oraz opiekunem i obrońcą ludu izraelskiego. Pojawienie się Archanioła Michała na ziemi zwiastuje zbawienie oraz tryumf ludzi wiernie wypełniających prawo Boże. Będzie to czas powszechnego zmartwychwstania. Archanioł Michał w Apokalipsie występuje na czele duchów niebieskich, które definitywnie pokonają szatana. Aniołowie są Bożymi posłańcami, którzy na różne sposoby mają opiekować się i pomagać ludziom. Jako aniołowie stróżowie towarzyszą nam od chwili narodzin aż do naszej śmierci.

Kazania adwentowe dla młodzieży i dorosłych - Podręczny katechizm chrześcijanina

19 stycznia 2018

Podczas tegorocznych rozważań adwentowych skupimy się na badaniu stanu naszej wiary, jak i również poznawaniu i przypominaniu sobie głównych prawd chrześcijańskich. Tematy, które podejmiemy mają za zadanie pokazać nam, że naszym skarbem jest nasza wiara i Kościół. Wiara to wielki skarb, może przenosić góry. To ona sprawia, że chcemy się modlić, przychodzić na Eucharystię, przestrzegać przykazań i innych prawd nakazanych przez Pana Boga i Kościół. Skałą, na której budujemy, jest Jezus Chrystus. On wzmacnia naszą wiarę. Rozwijamy ją przez różne uroczystości w ciągu całego roku. Cykl kazań katechizmowych obejmuje 21 rozważań - dzięki temu obok kazań katechizmowych jest miejsce i czas na rozważanie m.in. Tajemnicy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny czy wybranych wspomnień okresu Adwentu.

Kazania Adwentowe dla dzieci - Niezwykłe narodziny

19 stycznia 2018

Zaproponowany cykl „Niezwykłe narodziny” składa się z dwudziestu jeden kazań w czasie których dzieciom towarzyszyć będzie przygotowująca się do Pierwszej Komunii Świętej Agatka. Rodzinę Agatki czekają ogromne zmiany, gdyż jej mama pod sercem nosi maleńkiego braciszka Agatki. Adwent w domu Agatki jest czasem ostatnich przygotowań, gdyż braciszek ma się urodzić zaraz po Bożym Narodzeniu. Kto wie, może zrobi „psikus” i urodzi się akurat w dzień narodzin Jezusa? Agatka, podobnie jak jej koledzy i koleżanki, każdego dnia uczestniczy w roratach, bo chce jak najlepiej przygotować się do zbliżających się świąt. Gdy wraca ze szkoły z najbliższymi rozmawia o tym, czym tak naprawdę jest Adwent. Rodzice oraz babcia Grażynka pomagają jej dostrzec wiele podobieństw między przygotowaniami na narodziny Pana Jezusa a przygotowaniami na narodziny małego braciszka Agatki. Zaproponowane homilie zostały przygotowane w formie krótkich opowiadań o Agatce i jej Adwencie. Każde z opowiadań zwieńcza podsumowujące zdanie – przesłanie, główna myśl danej historii. Ostatnim elementem każdego tekstu są propozycje pytań do zadania dzieciom. Dzięki rozmowie sterowanej, dzieci powtarzają sobie usłyszaną historię i lepiej zapamiętują główne przesłanie. Rozmowę z dziećmi dobrze jest zakończyć przypomnieniem i powtórzeniem głównej myśli. Homilie zostały przygotowane tak, by kapłan mógł swobodnie wybrać te historie, które jego zdaniem są najciekawsze i najważniejsze.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2852 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 47 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza