Pozostałe kazania ,21 września 2013

21 wrz
2013

16-21 września 2013, III Tydzień Wychowania

o. Maksymilian

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Homilia pogrzebowa - Światło Chrystusa Zmartwychwstałego

20 lipca 2019

Wiara silniejsza od śmierci. Konfrontacja ze śmiercią – czas refleksji i nawrócenia. Opowiadał kiedyś pewien misjonarz, który przez 25 lat pracował w Togo, w zachodniej Afryce, że podczas pierwszego pogrzebu był zaskoczony, gdy po opuszczeniu trumny do grobu cała wioska powiedziała wspólnie Credo. Liturgia pogrzebowa nie przewiduje w tym miejscu wyznania wiary, ale ci prości ludzie spontanicznie wyczuwali, że właśnie teraz najbardziej potrzebują umocnienia w wierze. Paschał – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. W 2000 r. św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Świętą w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po kazaniu diakon wyniósł z grobu zapaloną świecę, od której płomienia zapalili swoje świece wszyscy kapłani. Oto światło radości, światło nadziei, które daje Pan Zmartwychwstały.

Homilia ślubna - Liczyć na siły współmałżonka

20 lipca 2019

Ewangeliczne błogosławieństwa są stopniami, po których człowiek wspina się ku Bogu. Syntezę tej perykopy można streścić w kilku zdaniach: człowiek ubogi w duchu to ten, który potrafi się ukorzyć jak dziecko. Ci, którzy się smucą, zostaną pocieszeni, gdy ustanie przyczyna smutku. Cisi zaś, nasyceni Ewangelią, naśladują łagodność Boga. Obmycie z brudu grzechu oczyszcza duszę. Pokój niesie się tam, gdzie jest wiara, umacnia nadzieja, rozpala miłość. Tym zaś, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, dana jest łaska, aby ze spokojem znieśli cierpienie. Błogosławieni (szczęśliwi) otrzymują królestwo niebieskie. Można poprosić nowożeńców, aby włączyli się w liturgię słowa. O wiele skuteczniej głosi się w takim przypadku homilię. Jest ona niejako współtworzona przez młodą parę. Tekst ośmiu błogosławieństw można wyeksponować na planszy. Wówczas uczestnicy liturgii wejdą w głębię tych słów, przyswajając je jako własne.

Homilia chrzcielna - Zanurzeni w życiu Trójcy Świętej

20 lipca 2019

Życie w grupie domaga się pewnych zasad określających normy postępowania. Dla właściwego funkcjonowania grupy zasady te muszą przyjąć wszyscy jej członkowie. Również wspólnota Kościoła posiada swoje „regulaminy” oraz zbiory prawd, które należy przyjąć, aby być jej członkiem. Zbiór prawd, w które wierzy i wyznaje wspólnota Kościoła, nazywa się „Wyznaniem wiary”. W liturgii chrzcielnej najważniejszą osobą jest dziecko, które przyjmuje ten sakrament, jednak słowo Boże jest kierowane do rodziców dziecka, jego chrzestnych i wszystkich wiernych zgromadzonych w kościele. Sakrament chrztu zanurzył nas w śmierci Jezusa, to znaczy, że oddaliśmy Mu nasze grzechy. Dlatego w liturgii chrzcielnej najpierw wyrzekamy się grzechu.

Uzyskaj dostęp do:

 • 3603 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 74 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza