Pozostałe kazania

Homilia pogrzebowa - Miłość Chrystusowa daje życie wieczne

Artykuły / Ambona / Pozostałe kazania
ks. Stanisław Tkacz

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Homilia ślubna - Małżeństwo jest zanurzone w Bożą Mądrość

28 września 2021

Jeden z najważniejszych dokumentów Kościoła na temat małżeństwa i rodziny (adhortacja apostolska „Familiaris consortio”) został napisany przez papieża Jana Pawła II w 1991 r. Dokument kreśli obraz małżeństwa z objawionych planów i zamierzeń Boga. Nie jest obraz wynikający z naukowych przemyśleń, ale z „mądrości”, mówiąc dokładniej – z „Mądrości Bożej”. Dokument nie jest rezultatem badań ankietowych: „Co sądzisz na temat małżeństwa?” Takie ankiety mogłyby ukazać, jaki idealny model małżeństwa jest „zakodowany” w ludzkich głowach i sercach. Można przewidywać, że między idealnym obrazem a rzeczywistym stanem małżeństw będzie widoczna różnica. Rzeczywistość nie będzie nadążała za wyobrażeniami.

Homilia pogrzebowa - Płacz miłości

28 września 2021

Przez łzy możemy dostrzec i usłyszeć Zmartwychwstałego, który przychodzi do nas w doświadczeniu śmierci kogoś bliskiego. Prawdziwe łzy płyną z kochającego serca. Łzy obmywają doczesność i otwierają na wieczność. Maria Magdalena cierpiała z powodu śmierci Pana Jezusa. Miłość jest silniejsza niż śmierć! Magdalena wierzy, że Bóg jest miłością. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Śmierć nie jest końcem, ona jest zakończeniem pewnego etapu. Śmierć została pokonana przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Homilia ślubna - Budowanie domu na skale

28 września 2021

Gromadzimy się w świątyni, tworząc z gośćmi weselnymi wspólnotę wiary. Wobec tej wspólnoty zostaną wypowiedziane słowa przysięgi małżeńskiej, w której nowożeńcy wyrażą pragnienie dzielenia trosk i radości życia. Młodzi rozpoczynają budowę związku i rodziny. Pragniemy, by uczynili to wobec Boga, polecając Jemu siebie i cały swój los. Miłość małżeńska powinna być dojrzała i odpowiedzialna, wymaga otwartości i wyrozumiałości.

Uzyskaj dostęp do:

 • 4665 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 249 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza