Pozostałe kazania

Kazania adwentowe dla młodzieży i dorosłych - Podręczny katechizm chrześcijanina

Daty / Dni powszednie / Adwent dni powszednie
ks. Szymon

Aby uzyskać dostęp do pełnej treści, zaloguj się lub załóż konto:

NIE MAM KONTA

Dołącz do grona użytkowników portalu i uzyskaj dostęp do wszystkich jego treści. Portal Pastoralis zawiera między innymi:

 • inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • scenariusze katechez,
 • materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • zamknięte forum kapłańskie,
 • artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej,
 • najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

MAM KONTO

Księża, którzy czytali ten artykuł, czytali również:

Homilia pogrzebowa - "Niech aniołowie zawiodą cię do raju”

24 października 2017

Podczas pogrzebu słowami pieśni Niech aniołowie zawiodą cię do raju, prosimy aniołów, aby towarzyszyli zmarłemu w ostatniej drodze i wprowadzili go do domu Ojca. Słowo Boże ukazuje nam postać Archanioła Michała, który nazwany jest „wielkim księciem” oraz opiekunem i obrońcą ludu izraelskiego. Pojawienie się Archanioła Michała na ziemi zwiastuje zbawienie oraz tryumf ludzi wiernie wypełniających prawo Boże. Będzie to czas powszechnego zmartwychwstania. Archanioł Michał w Apokalipsie występuje na czele duchów niebieskich, które definitywnie pokonają szatana. Aniołowie są Bożymi posłańcami, którzy na różne sposoby mają opiekować się i pomagać ludziom. Jako aniołowie stróżowie towarzyszą nam od chwili narodzin aż do naszej śmierci.

Kazania Adwentowe dla dzieci - Niezwykłe narodziny

24 października 2017

Zaproponowany cykl „Niezwykłe narodziny” składa się z dwudziestu jeden kazań w czasie których dzieciom towarzyszyć będzie przygotowująca się do Pierwszej Komunii Świętej Agatka. Rodzinę Agatki czekają ogromne zmiany, gdyż jej mama pod sercem nosi maleńkiego braciszka Agatki. Adwent w domu Agatki jest czasem ostatnich przygotowań, gdyż braciszek ma się urodzić zaraz po Bożym Narodzeniu. Kto wie, może zrobi „psikus” i urodzi się akurat w dzień narodzin Jezusa? Agatka, podobnie jak jej koledzy i koleżanki, każdego dnia uczestniczy w roratach, bo chce jak najlepiej przygotować się do zbliżających się świąt. Gdy wraca ze szkoły z najbliższymi rozmawia o tym, czym tak naprawdę jest Adwent. Rodzice oraz babcia Grażynka pomagają jej dostrzec wiele podobieństw między przygotowaniami na narodziny Pana Jezusa a przygotowaniami na narodziny małego braciszka Agatki. Zaproponowane homilie zostały przygotowane w formie krótkich opowiadań o Agatce i jej Adwencie. Każde z opowiadań zwieńcza podsumowujące zdanie – przesłanie, główna myśl danej historii. Ostatnim elementem każdego tekstu są propozycje pytań do zadania dzieciom. Dzięki rozmowie sterowanej, dzieci powtarzają sobie usłyszaną historię i lepiej zapamiętują główne przesłanie. Rozmowę z dziećmi dobrze jest zakończyć przypomnieniem i powtórzeniem głównej myśli. Homilie zostały przygotowane tak, by kapłan mógł swobodnie wybrać te historie, które jego zdaniem są najciekawsze i najważniejsze.

Homilia pogrzebowa - Jezus przeprowadza ze śmierci do życia

24 października 2017

W kazaniach pogrzebowych bardzo często mówi się, że śmierć jest przejściem do innego świata. Śmierć jest formą rozstania – jest rozstaniem jedynym w swoim rodzaju. Wyjątkowość tego rozstania wypływa z niemożliwości panowania nad nim. Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy. On stał się ofiarą przebłagalną, która pojednała nas z Ojcem i dała odpuszczenie za grzechy. Zmartwychwstanie Jezusa otworzyło nam drogę do wieczności. Jego zwycięstwo nad śmiercią jest także naszym zwycięstwem. Odtąd nie musimy bać się śmierci i czuć się wobec niej bezradnymi. Chrystus poprzez swoje zmartwychwstanie pokonał śmierć. Zjednoczyliśmy się z Jezusem w sakramencie chrztu i dlatego wszyscy jesteśmy przeznaczeni do zmartwychwstania i życia.

Uzyskaj dostęp do:

 • 2742 inspirujące propozycje kazań, rozważań,
 • 36 scenariusze katechez,
 • 69 materiały dotyczące zarządzania parafią,
 • 38 artykuły poświęcone posłudze spowiedniczej dostosowane do potrzeb spowiadających,
 • 47 najważniejsze wiadomości z życia Kościoła.
Uzyskaj dostęp

Kalendarz wydarzeń

Pełny widok kalendarza